O nás

História

Spoločnosť SWISSCOLOR, s.r.o. so sídlom v Trenčíne bola založená v roku 1993 ako agentúra firmy CIBA Speciality Chemicals Švajčiarsko s pôsobnosťou na území Slovenska. Jej poslaním bolo vykonávať pre uvedenú firmu obchodno-technický servis pri predaji farbív a chemikálií zákazníkom z oblasti textilného priemyslu. Firma CIBA mala v tom čase už viac ako 40 ročnú históriu u výrobcov textilných materiálov v bývalom Československu.

 

Po niekoľkých rokoch takejto spolupráce medzi oboma zmluvnými partnermi sa spoločnosť SWISSCOLOR postupne pretransformovala z agentúry na exkluzívneho distribútora produktov firmy CIBA a neskôr aj firmy HUNTSMAN (USA), ktorá v roku 2006 túto firmu odkúpila. V roku 2023 bola firma HUNTSMAN akvizíciou prevzatá spoločnosťou ARCHROMA.

 

Na základe dobrých výsledkov obchodnej spolupráce došlo po vzájomne dohode oboch strán k rozšíreniu pôsobnosti spoločnosti z územia Slovenska v roku 2005 na Českú republiku a neskôr aj na niektoré krajiny bývalej Juhoslávie, konkrétne Srbsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina a Čierna Hora. Firma SWISSCOLOR sa za ten čas stala jedným z najvýznamnejších dodávateľov textilnej chémie nielen v rámci bývalého Československa ale aj strednej a východnej Európy a na spomínaných teritóriách si udržiava pozíciu lídra v predaji predmetného sortimentu.

 

Pre produkty firmy ARCHROMA sa snažíme nájsť uplatnenie aj mimo tradičných textílií, čoho príkladom sú nové aplikácie v rôznych ďalších priemyselných odvetviach ako napr. technické textílie, netkané textílie, sklovláknité materiály, nátery a iné.

Od roku 2014 spoločnosť SWISSCOLOR zastupuje na území Česka, Slovenska, Slovinska, Srbska a Maďarska kanadsko-americkú spoločnosť DCL Corporation, ktorá je významným svetovým výrobcom farebných pigmentov a pigmentových disperzií.

 

Vďaka tejto spolupráci sa orientácia spoločnosti SWISSCOLOR rozšírila z čisto textilného priemyslu aj do iných priemyselných odvetví. Hlavnými odberateľmi pigmentov sú výrobcovia náterových hmôt a lakov, a tiež výrobcovia farebných koncentrátov (masterbatch-ov) pre farbenie plastov v hmote.

 

Okrem uvedeného sa spoločnosť SWISSCOLOR aktívne podieľa na vývoji novej špeciálnej chémie pre zvýšenie bezpečnosti v uhoľných baniach. Produkty značky PROMINER sú inovatívnym riešením prevencie a hasenia endogenických požiarov a výbuchov.

 

Od roku 2020 získal Swisscolor exkluzívne zastúpenie v dánskej spoločnosti CleanShield Group pre oblasť antibakteriálnej a antivírusovej ochrany.

 

V roku 2021 spoločnosť Swisscolor podpísala kontrakt so spoločnosťou ACME Dyeing Machinery z Taiwanu. Jedná sa o spoluprácu v oblasti predaja strojov určených na farbenie textilných materiálov s prevratnou patentovanou technológiou, ktorá umožňuje výrazne znížiť energetické nároky a spotrebu vody a tak prispieva k ekologizácii v procese spracovania textilu.

 

Spoločnosť SWISSCOLOR sa zameriava najmä na spokojnosť svojich zákazníkov, a preto okrem logistických služieb ponúka prostredníctvom svojich obchodno-technických zástupcov aj vysoko odbornú technickú podporu.

 

Vízia spoločnosti pre našich partnerov:

Baví nás prinášať riešenia pre farby a komfort vašich zákazníkov

Odberatelia

Vedenie spoločnosti

Július Bernáth

Majiteľ

Július Bernáth ml.

Výkonný riaditeľ

Naši experti

Libor Kudera

Predaj a technická podpora

 

  • textilná chémia na predúpravu a finálnu úpravu textílií, technických textílií a netkaných textílií
  • špeciálne zátery (latex, polyuretán a pod.)

(Česká republika)

René Němeček

Predaj a technická podpora

 

  • farby a TPP (textilné pomocné prostriedky) na farbenie textílií
  • pigmenty a pigmentové disperzie pre nátery a plasty

(Česká republika)

Damir Tisaj

Predaj a technická podpora

 

  • textilné farbivá, TPP (textilné pomocné prostriedky) na farbenie textílií
  • pigmenty a pigmentové disperzie pre nátery a plasty

(Slovinsko a Chorvátsko)

Zbyněk Juliš

Predaj a technická podpora

 

(Slovenská a Česká republika)

Zákaznícky servis

Tatiana Bernáthová

Logistika

Veronika Trnčáková

Logistika

Potrebujete poradiť?

Obráťte sa na našich špecialistov.